ویزای پیوست چیست؟

یکی از مسائلی که افراد در زمان مهاجرت با آنان روبرو هستند، مسئله ی دوری از خانواده و راه هایی برای دریافت ویزا برای همسر و فرزندان است. یکی از راه هایی که دولت کشور آلمان برای حل این مشکل در نظر گرفته است، اهدای ویزای پیوست آلمان به خانواده افرادی است که اقامت این کشور را اخذ کرده اند.
شما با دریافت این ویزا می توانید به راحتی به خانواده خود در کشور آلمان بپیوندید. افراد در صورت اخذ ویزای پیوست، دیگر نیازی به مجوز شغلی یا مجوز اقامت در این کشور ندارند و به راحتی می توانند در این کشور در کنار خانواده خود زندگی کنند. همچنین امکان تبدیل ویزای پیوست به اقامت کشور آلمان وجود دارد و یکی یکی از مزایای فوق العاده این نوع از ویزا می باشد.


انواع ویزای پیوست چیست؟ (ویزای پیوست آلمان)

ویزای پیوست (dependent visa) کشور آلمان در سه نوع مختلف ارائه می شود و شما می توانید در صورتی که همسر، والدین یا فرزندانتان در این کشور اقامت دارند، برای دریافت ویزای پیوست اقدام کنید. سه نوع ویزای پیوست آلمان به شرح زیر است.

ویزای پیوست همسر به همسر؛
ویزای پیوست فرزندان به والدین؛
ویزای پیوست والدین به فرزندان.
مدارک ویزای پیوست آلمان چیست؟

اکنون که به سوال ویزای پیوست آلمان چیست پاسخ دادیم، وقت آن است تا با مدارک موردنیاز برای ویزای پیوست آلمان آشنا شویم. اگر تجربه ویزای پیوست آلمان را در بین دوستان و اطرافیانتان ندارید و اولین بار است که قصد دارید برای ویزای پیوست آلمان اقدام کنید، با مدارک ویزای پیوست آلمان در این مقاله آشنا شوید.


پاسپورت معتبر
تکمیل فرم درخواست ویزای پیوست آلمان
دریافت بیمه مسافرتی آلمان
دعوتنامه ی یکی از اعضای خانواده از آلمان
مدارک لازم برای نشان دادن توانایی مالی فرد
سند ازدواج + ترجمه
شناسنامه همسر و فرزندان(در صورت داشتن ازدواج پیشین ارائه ی طلاق نامه و یا گواهی فوت همسر سابق الزامی است.)
مدرک زبان آلمانی فرد مقیم در کشور آلمان (حداقل A1)
بلیط هواپیما آلمان
تاییدیه برای داشتن شرایط سکونت در کشور آلمان​​​​​​​


تمامی مدارک ویزای پیوست آلمان باید به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده و تاییدیه دادگستری را برای تمامی آن ها اخذ نمایید.

​​​​​​​

شرایط لازم برای درخواست ویزای پیوست آلمان چیست؟

اکنون که به سوال ویزای پیوست چیست پاسخ دادیم، اگر قصد دارید از طریق ویزای پیوست به آلمان مهاجرت کنید و یا در آلمان ساکن هستید و یکی از نزدیکانتان قصد دارد از طریق ویزای پیوست به شما بپیوندد، باید شرایط لازم برای ویزای پیوست آلمان را داشته باشید. شرایط لازم برای فردی که در کشور آلمان زندگی می کند و قصد دارد یکی از خانواده اش را از طریق ویزای پیوست به آلمان منتقل کند به شرح زیر است:

شخص ساکن در آلمان باید یکی از سه مجوز اقامت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، اقامت بلند مدت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و یا کارت آبی اتحادیه اروپا را دارا باشد؛
شخص ساکن در آلمان باید به زبان آلمانی مسلط باشد؛
فرد ساکن در این کشور باید تمکن مالی کافی برای حمایت از عضو خانواده (مخصوصا همسر) را داشته باشد؛
شخص ساکن در آلمان باید بالای ۱۸ سال باشد.
همچنین شرایط لازم برای فرد متقاضی دریافت ویزای پیوست آلمان به شرح زیر است:
شخص باید تا حدودی با زبان آلمانی آشنا باشد؛
سن فرد باید بالای ۱۸ سال باشد.قوانین ویزای پیوست چیست؟ (قوانین و مقررات ویزای پیوست آلمان)

برای درخواست ویزای پیوست آلمان و پیوستن همسر، فرزندان و یا والدین برخی قوانین وجود دارد که شما پیش از اقدام برای اینکار باید از آن اطمینان حاصل کنید. برخی از قوانین دریافت این نوع از ویزا در این بخش آورده شده است.
اگر قصد اخذ ویزای پیوست برای فرزندتان را دارید، در صورتی که والدین هر دو در کشور آلمان سکونت داشته باشند، این کار بدون مشکل صورت می گیرد؛ اما در صورتی که یکی از پدر یا مادر در کشور دیگری اقامت داشته باشند، باید حضانت فرزند به والد ساکن در آلمان داده شود؛
اگر فرزند شما بالای ۱۸ سال باشد، در صورت متاهل بودن امکان اخذ ویزای پیوست وجود نخواهد داشت؛
اگر فرزند زیر ۱۸ سال و نابالغ در کشور آلمان اقامت داشته باشد، پدر و مادر می توانند برای دریافت ویزای پیوست آلمان اقدام کنند؛
اگر افرادی از خانواده ی شما مانند مادربزرگ، پدربزرگ، برادر، خواهر و … در کشور آلمان اقامت داشته باشند، شما می توانید برای دریافت ویزای پیوست آلمان اقدام کنید، اما شانس پذیرش درخواست شما در این حالت کمتر است.


چگونگی دریافت ویزای پیوست آلمان
درخواست ویزای پیوست برای خانواده مراحلی دارد که باید پیش از هر چیزی آن ها را طی کنید. در ابتدا شما باید مدارک لازم برای ویزای پیوست آلمان را به یکی از زبان های انگلیسی یا آلمانی ترجمه کنید و آن ها را به سفارت کشور المان در ایران تحویل دهید تا بتوانید وقت مصاحبه سفارت آلمان را دریافت کنید. سپس در زمان مصاحبه شما باید هزینه ای را به سفارت پرداخت کنید و سپس در مصاحبه ای که توسط مامور کنسولگری آلمان انجام می شود، شرکت کنید. در این مصاحبه سوالاتی پیرامون انگیزه شما از رفتن به کشور آلمان پرسیده می شود که شما باید به درستی و با صداقت به آن پاسخ دهید، تا بتوانید ویزای پیوست این کشور را دریافت کنید.
​​​​​​​

هزینه ویزای پیوست آلمان (تمکن مالی برای ویزای پیوست المان!)
پیش از این گفتیم که ویزای پیوست چیست و مدارک ویزای پیوست آلمان چه مدارکی است. اکنون به سراغ بررسی هزینه ویزای پیوست آلمان می رویم. داشتن تمکن مالی برای ویزای پیوست المان یکی از شروط اصلی دریافت ویزای پیوست می باشد. هزینه ی ویزای پیوست بلندمدت برای افراد بزرگسال در خانواده ۵۰۰ یورو و برای کودکان ۳۵۰ یورو می باشد که شما باید این مبلغ را در زمان تحویل مدارک، به سفارت ارائه دهید. توجه داشته باشید که اگر پس از ارائه ی این مبلغ به سفارت از دریافت ویزای پیوست منصرف شوید و یا بخواهید در زمان دیگری برای دریافت ویزا اقدام کنید، امکان برگشت وجه و یا رزرو آن وجود نخواهد داشت. علاوه بر این شما باید مبلغی را نیز برای ترجمه مدارک و تاییدیه های موردنیاز در نظر بگیرید که با توجه به مدارک شما می تواند متفاوت باشد.