شرایط گرفتن ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان، مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و شرایط آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. سوالاتی که در رابطه با تحصیل در آلمان در ذهن نقش می بندد از این نوع هستند که پذیرش فوری و ویزای تحصیلی کشور آلمان را چگونه می توان گرفت؟ هزینه ویزای تحصیلی آلمان به چه صورت می باشد؟ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین دارای چه شرایطی است؟ ویزای تحصیلی آلمان مهمترین مرحله مهاجرت تحصیلی به  آلمان می باشد و پر کردن فرم درخواست ویزای تحصیلی آلمان باید با دقت بسیاری انجام پذیرد و همچنین باید از مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان که هر ساله توسط سفارت اعلام می شود، اطلاع یافت تا به همان صورت درخواستی سفارت مدارک تهیه گردد. اخذ ویزای تحصیلی آلمان به این جهت از اهمیت بالایی برخوردار است که اگر مهر ریجکتی در پاسپورت شخصی بخورد برای اخذ ویزای کشورهای دیگر نیز به مشکلاتی بر خواهد خورد، لذا بهتر است مدارک لازم را حتما طبق لیست سفارت آلمان آماده کرد. مشاوران برتر موسسه ملک پور با همراهی وکلای برجسته آلمانی همچنین با استفاده از اطلاعات به روز سایت های معتبر این کشور، مقاله زیر را جهت یاری شما همراهان عزیز در جهت ویزای تحصیلی آلمان گردآوری نموده اند. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان درباره شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و هزینه ویزای تحصیلی آلمان مشاوره تخصصی دریافت نمایید.


انواع ویزای تحصیلی آلمان

کشور آلمان برای دانشجویان و متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند در تمام مقاطع تحصیلی بستر مناسبی را فراهم آورده است. کشور آلمان تقریبا در تمام مقاطع تحصیلی از دبیرستان تا مقطع دیپلم، مقطع لیسانس، فوق لیسانس و مقطع دکترا پذیرش و ویزای تحصیلی صادر می نماید و با توجه به دانشگاه های مختلف و شرایط مختلف متقاضیان، وضعیت اخذ پذیرش و ویزا ممکن است کم و بیش متغیر باشد ولی در نهایت امکان تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی آلمان همواره ممکن خواهد بود.
معمولا وقت سفارت آلمان یک تا یک سال و نیم به طول می انجامد، بنابراین در گام اول برای مهاجرت به آلمان، وقت سفارت را رزرو کنید. البته راه میانبر برای اخذ وقت سفارت کوتاه تر کشور آلمان نیز وجود دارد و این است که با شرکت در دوره های زبان در کشورهای همسایه آلمان، وقت سفارت این کشور را 15 روزه اخذ نمایید. 
ویزای دانشجویی آلمان برای همه دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در آلمان هستند، به استثنای اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و اتباع سوئیس که می توانند بدون اخذ ویزای تحصیلی آلمان این کار را انجام دهند، ضروری است. ویزای تحصیلی آلمان به شما این حق را می دهد که در طول دوره خود در آلمان بمانید. هزینه ویزای تحصیلی آلمان بسیار مناسب است، اما لازم است قبل از اقدام برای اخذ آن، از برخی موانع اداری عبور کنید. همچنین ممکن است نیاز به بازدید از کنسولگری آلمان باشد. متقاضیان تحصیل می توانند متناسب با هدف خود یکی از انواع ویزای تحصیلی آلمان را کسب نمایند. در زیر در مورد هر کدام از انواع ویزای تحصیلی آلمان بیشتر توضیح داده شده است.

ویزای اصلی دانشجویی آلمان (Visum Zur Studienzwecken)
ویزای اصلی دانشجویی آلمان، برای آن دسته از متقاضیانی است که برای یک دوره از یک موسسه یا دانشگاه معتبر، پذیرش دریافت نموده اند.

ویزای دوره زبان
ویزای دوره زبان برای آن دسته از متقاضیانی که برای فراگیری زبان از یک موسسه آموزشی پذیرش دریافت کرده اند، می باشد. متقاضیان تنها زمانی می توانند برای این نوع ویزا درخواست نمایند که طول دوره زبان بین سه ماه الی یک سال باشد.

ویزای تقاضای تحصیل (Visum Zur Studienbewerbung)
این ویزا برای آن دسته متقاضیانی است که هنوز رشته خود را انتخاب نکرده اند یا هنوز در انتظار تایید پذیرش هستند.