Canada

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. 

ویزا توریستی یا ویزای موقت کانادا مدرک رسمی ای است که به پاسپورت شما ضمیمه شده و نشان می دهد که شما شرایط ورود به کانادا را دارید. شرایط کلی که برای اخذ این ویزا وجود دارد عبارتند از: داشتن پاسپورت معتبر، عدم سوء پیشینه کیفری و حقوقی، برخورداری از شرایط جسمی و ذهنی کامل و همچنین باید تعهد دهید که در زمان سفر به کانادا، به دنبال کار و استخدام نباشید. شرایط دیگر  به شرح زیر است.
۱. تمکن مالی: ایده‌آل ترین تمکن مالی برای هر نفر در صورت داشتن دعوتنامه حدودا 200 میلیون تومان و در صورت نداشتن دعوتنامه 350 میلیون تومان می باشد. توجه داشته باشید که این مبلغ ایده آل است و ممکن است شما با تمکن مالی کمتری بتوانید موفق به اخذ ویزا توریستی کانادا شوید. تمکن مالی ویزای توریستی باید به دلار کانادا و به زبان انگلیسی صادر شده و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.
۲. تاریخچه سفر: منظور از تاریخچه سفر فقط ویزای شینگن نیست. منظور از تاریخچه سفر، سفرهای شما در گذشته به کشور های خارجی می‌باشد که براساس تمکن و وسع مالی شما بررسی می‌شود. ویزای شنگن، ویزای انگلیس، ویزی استرالیا، ویزای آمریکا، ویزای سنگاپور و ویزای ژاپن جزو ویزاها و تاریخچه های سفر معتبر و قوی شناخته می شوند.​​​​​​​

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

مدت اقامت ویزای توریستی کانادا

گردشگران می توانند تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. در بدو ورود و در مرزهای ورودی پلیس مرزی ممکن است اقامتی حدود 6 ماه (یا کمتر و یا بیشتر) به شما بدهد. در این صورت تاریخ خروجتان را در پاسپورت خود می بایست مشخص کنید. همچنین ممکن است آنها به شما مدرکی بدهند به نام سابقه ی توریستی که زمان خروج از کانادا را به شما نشان می دهد. اگر مهر خروج را دریافت نکردید می توانید تا 6 ماه بعد از ورودتان در کانادا اقامت داشته باشید. اگر حتماً نیاز به مهر خروج از کشور دارید، به کیوسک مربوطه ی مستقر در فرودگاه مراجعه کنید.


افراد مجاز به سفر و گرفتن ویزای کانادا

متقاضی باید مدارک معتبر برای سفر مانند پاسپورت معتبر به همراه
داشته باشد.
در سلامت جسمانی کامل باشد.
محکومیت کیفری نداشته باشد.
با مدارک خود پلیس مهاجرت را قانع کند که وابستگی شغلی، فامیلی و کاری به کشور خود دارد و به این دلایل به کشور خود باز خواهد گشت.
پلیس مهاجرت را متقاعد کند که بعد از اتمام زمان اقامت در کانادا به کشور خود باز خواهد گشت.
پول کافی برای اقامت خود داشته باشد که این میزان بستگی به زمان و محل اقامت (هتل، منزل اقوام یا دوستان …‌)‌ فرد در کانادا دارد.
ممکن است نیاز به تست پزشکی یا دعوتنامه  باشد.​​​​​​​

انواع ویزای توریستی کانادا​​​​​​​

ویزای توریستی  کشور کانادا دارای دو نوع ویزای یکبار ورود و ویزای چند بار ورود است:

ویزای SINGLE-ENTRY یا ویزای یک بار ورود کانادا

ویزای سینگل کانادا تنها برای یک بار ورود به خاک کانادا در زمانی مشخص و تا مدتی معین صادر می‌شود. به بیان ساده تر دارنده ویزای سینگل کانادا تنها قادر خواهد بود یک بار وارد خاک کانادا شود و مقید به ترک کانادا در زمان مشخص شده در ویزا است.

ویزای MULTIPLE-ENTRY یا ویزای چند بار ورود کانادا (ویزای 5 ساله کانادا)

ویزای مولتی کانادا  که به آن ویزای پنج ساله کانادا نیز گفته می‌شود، اجازه ورود و خروج مکرر را به دارنده ویزا می‌دهد. این ویزا در حالت کلی به صورت 5 ساله است. اما هنگام صدور، اعتبار آن به اعتبار پاسپورت متقاضی بستگی دارد. یعنی چنانچه تاریخ انقضای پاسپورت 2 سال باشد، ویزای صادر شده نیز به صورت 2 ساله می‌باشد. متقاضی می‌تواند به مدت 5 سال هرچند بار که بخواهد به کانادا رفت و آمد داشته باشد. البته در هر بار ورود فقط 6 ماه می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد.​​​​​​​از جمله شرایط ضروری که فرد جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید داشته باشد، همراه داشتن نامهٔ پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر است. این نامه باید اطلاعاتی همچون شهریهٔ پرداختی، تاریخ شروع، پایان و ثبت‌نام دوره را در خود گنجانده باشد. قابل ذکر است افرادی که قصد تحصیل در کبک را دارند علاوه بر داشتن نامهٔ پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر، باید گواهی پذیرش از کبک (CAQ) که توسط ادارهٔ مهاجرت کبک (MIDI)‌ صادر شده است را نیز دریافت کنند.
سیستم آموزشی کانادا به دو بخش کلی آموزش همگانی یا عمومی و آموزش خصوصی یا غیر انتفاعی تقسیم بندی می‌شود. این تقسیم بندی چه برای دوره ابتدایی، چه برای دوره متوسطه و چه برای تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی صادق است. 

 
شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا
ویزای تحصیلی مجوزی است که به شهروندان غیر کانادایی اجازه ی تحصیل را در این کشور می دهد.
از شرایط ضروری که فرد برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید دارا باشد، دریافت نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی یا دانشگاه مورد نظر است. به این معنا که متقاضی با ارسال رزومه تحصیلی برای دانشگاه و انجام مذاکرات با مسئولان دانشگاه درخواست خود برای تحصیل در آن دانشگاه را مطرح می کند.
از مهمترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارا بودن تمکن مالی، حداقل برای یکسال زندگی در کانادا است، گواهی عدم سوء پیشینه، گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار، ارائه مدارکی دال بر اینکه فرد پس از پایان تحصیل قصد حضور دائم در کانادا را ندارد و ارائه برنامه تحصیلی دقیق نیزاز ضروریات است.
ترجمه مدارک هویتی، مدرک زبان، انگیزه نامه و توصیه نامه از اساتید از دیگر مدارکی است که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز هستند.


اجازه تحصیل (STUDY PERMIT) در کانادا
استادی پرمیت مدرکی است که آژانس صادر می کند و به دانش آموزان خارجی اجازه ی تحصیل در کانادا را می دهد. قبل از اینکه به کانادا سفر کنید شما می بایست تمام مدارک مورد نیاز را اپلای کنید.
استادی پرمیت معمولاً به اندازه ی میزان تحصیل شما در کانادا به اضافه ی 90 روز است (این 90 روز زمان ترک کانادا و یا تمدید اقامت شماست).
اگر شما مجبور به گذراندن Course پیش نیاز باشید، استادی پرمیت شما از زمان آغاز این کورس به اضافه ی 1 سال می باشد.
اگر تا زمان پایان این مدرک تحصیلات خود را تمام نکرده باشید، می بایست اقامت خود را تمدید کنید. در غیر این صورت از ادامه ی تحصیل باید انصراف دهید و کانادا را ترک کنید.
اگر تحصیلات خود را زودتر تمام کنید، مجوز شما فقط تا 90 روز بعد از آن تاریخ اعتبار دارد.
تحصیلات شما در تاریخی تمام شده تلقی می شود که دیپلم یا کارنامه ی خود را دریافت کرده باشید که از این طریق می توانید ثابت کنید که تحصیلات شما به پایان رسیده است.
در زمان تحصیل خود در کانادا می توانید به کشور خود بازگردید، فقط می بایست دلیلی دال بر اینکه شما در حال تحصیل در آن مرکز می باشید و در آنجا ثبت نام کرده اید ارائه دهید.


شرایط مدارس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه
آموزش ابتدایی در کانادا اجباری است و از سن 6 یا 7 سالگی شروع شده و تا 11 یا 12 سالگی ادامه می یابد. دوره راهنمایی دوره ای دو ساله و تا 12 سالگی کودک است. پس از آن دانش آموز وارد دبیرستان شده که تا 18 سالگی زمان می برد. 
تمام مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا پذیرای دانش آموزان از سراسر دنیا می باشند.
بعد از اتمام این دوره و شروع دوره بعدی که شامل دانشکده، دانشگاه، موسسات خصوصی و مدارس فنی و حرفه ای هستند. هر کدام از این مراکز دارای قوانین مخصوص به خود، چگونگی ورود و ارائه درخواست برای پذیرش مانند داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه می باشند.
بسیاری از مدارس در کانادا زبان انگلیسی یا زبان فرانسه آموزش می دهند.
بسیاری از مدارس در کانادا جهت پذیرفتن دانش آموزان یا دانشجویان از سراسر دنیا هستند که (DLI) نام دارند. اگر در خواست ادامه ی تحصیل در یکی از مدارس در کانادا را داده اید، می بایست از طرف (DLI) نامه ی پذیرش دریافت کرده در غیر این صورت پرونده شما رد خواهد شد.


چگونگی ورود به مدرسه و دانشگاه
در ابتدا دانشگاه یا مدرسه ی خود را انتخاب می کنید و با توجه به قوانین آن مرکز مدارک خود را ارسال کنید.
در مدارس ابتدایی حداکثر 6 ماه و دانشگاه حداکثر 1 سال می بایست در خواست ادامه  تحصیل بدهید.
با مکاتبات از طریق ایمیل و … با مرکز تحصیلی از میزان شهریه، هزینه ی اقامت در کانادا، زبانی که می بایست برای ورود آگاه باشید و در آزمون آن پذیرفته شوید.
مدارک خود را apply کرده و منتظر جواب باشید. اگر پذیرفته شده باشید نامه ای از جانب مرکز تحصیل خود دریافت می کنید.
جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص ویزای تحصیلی کانادا پیشنهاد می شود بر روی لینک کلیک کرده و مقاله ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه فرمایید.


تحصیل زیر 18 سال در کانادا
تحصیل در مدارس کانادا از سن ۵ سالگی شروع و تا ۱۸ سالگی ادامه دارد که می توانید از همین سن برای اخذ ویزای تحصیلی در کانادا برای کودک خود اقدام نمایید. برای کودکانی که در این سن و سال قرار دارند حضور یک قیم قانونی الزامی است.
تحصیل تا پایه ۱۱ یا ۱۲ بر اساس نوع استان متفاوت است. پس از آن دانش آموز تصمیم میگیرد که برای ادامه تحصیل به دانشگاه یا کالج وارد شود یا خیر.
برخی از کالج‌ها در کانادا این امکان را برای دانش‌آموزان ۱۶ تا ۱۸ ساله فراهم کرده اند تا به جای دبیرستان در کالج ادامه تحصیل دهند و مشغول به کار نیز شوند.
در صورتیکه دانش‌آموزی قصد ادامه تحصیل در کالج را داشته باشد، 3 سال مانده به پایان دبیرستان و با داشتن سن بیشتر از ۱۶ سال می‌تواند در کالج ثبت نام کند. همچنین زمان آغاز و پایان سال تحصیلی در هر ایالت متفاوت است اما معمولا این دوره از ماه سپتامبر شروع و در ماه ژوئن به پایان می‌رسد.
ساعات کاری مدارس کانادا از ۸ صبح تا ۳ بعدازظهر و از دوشنبه تا جمعه است. همچنین آموزش در مدارس دولتی و تحصیل زیر ۱۸ سال برای تمام دانش‌آموزان در کانادا معمولا رایگان است.


تحصیل در مقطع کارشناسی
اغلب دانشجویان یک دانشگاه را دانشجویان کارشناسی تشکیل می‌دهند. بسیاری از متقاضیان برای پذیرش در مقطع لیسانس کانادا اقدام می‌کنند. مدت ‌زمان تحصیل لیسانس در کانادا ۳ تا ۴ سال است. شرایط پذیرش تحصیلی کارشناسی در کانادا بر اساس قوانین هر استان و دانشگاه تعیین می شود.
اولین گام برای اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی در کانادا، پیدا کردن رشته مورد نظر در دانشگاه اخذ پذیرش و سپس تکمیل فرم‌های ثبت‌نام است. برای پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا ارائه مدارک شخصی و آکادمیک ضروری است.
با مراجعه به وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا IRCC می توانید لیستی از دانشگاه هایی را که می توانید در رشته خود ازآنها پذیرش بگیرید را مشاهده کنید. موجود است. برای تحصیل کارشناسی در کانادا باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه مسلط باشید.
برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس، دارا بودن مدارک زبان (تافل یا آیلتس) ضروری است. بازه سنی مورد قبول جهت تحصیل لیسانس در کانادا و اخذ ویزا کانادا بین ۱۸ تا ۳۵ سال است و تحصیل در این مقطع 4 سال به طول می انجامد. به خاطر داشته باشید گپ تحصیلی میان مقطع قبل و کارشناسی بیشتر از 5 سال نشود.


تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اغلب پژوهش محور است و به صورت کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام می شود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید از یک دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کنید. پس از اخذ دعوتنامه و فراهم کردن مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع ارشد می توانید برای ادامه تحصیل اپلای کنید. از مهمترین مدارکی که برای تحصیل در مقطع ارشد مورد نیاز است دارا بودن مدرک آیلتس 7 است. ریز نمرات مقاطع گذشته، مدارک تحصیلی ، مدارک هویتی و تمکن مالی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع ارشد ضروری است.
هر کدام از استان ها و دانشگاه های کانادا ممکن است شرایط مخصوص به خود را داشته باشد که می بایست قبل از اپلای از طریق وبسایت دانشگاه از آنها اطلاع پیدا کنید.
در صورتیکه دانشجو نمرات و رزومه ای خوب و قوی در مقطع کارشناسی دریافت کرده باشد می تواند از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا بهره ببرد.
تحصیل در استان کبک به زبان فرانسه است، بنابراین برای تحصیل در این استان باید به زبان فرانسه مسلط باشید و نمره مورد نظر دانشگاه در این زبان را به دست بیاورید.
به خاطر داشته باشید که هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا نیازمند توانایی وتمکن مالی است، بنابراین باید اثبات کنید که از عهده مخرج تحصیل برخواهید آمد.


تحصیل در مقطع دکتری در کانادا 
برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا الزامی است که متقاضی مقاطع کارشناسی و ارشد را در رشته مرتبط گذرانده باشد. مقطع دکتری در کانادا پژوهش محور است و اغلب بر اساس کارهای تحقیقی است که دانشجو انجام می دهد. برای پذیرش در مقطع دکتری در کانادا دارا بودن روزمه ای قوی از الزامات است. همچنین نمره Ilets 6.5 به بالا نیز از شرایط پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در کانادا است. هزینه های تحصیل در سطح دکتری نسبت به سایر سطوح کمی بیشتر است، به همین جهت متقاضی می تواند از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استفاده کند.
بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در کانادا به این صورت است که دانشجو می تواند همزمان با تحصیل به کار آموزش و پژوهش مشغول شده و مبلغی را از این بابت دریافت نماید.
قبل از اقدام برای پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری بهتر است مدارک مربوط به ویزای تحصیلی در مقطع دکتری را آماده نمایید. از مهمترین مدارک برای پذیرش در مقطع دکتری:

  • پاسپورت معتبر

  • شناسنامه و مدارک شناسایی

  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه

  • ترجمه رزومه

  • انگیزه نامه و توصیه نامه است.پست داک کانادا
مقطع پست دکتری یا پست داک در کانادا شبیه به دکتری است. همانند دوره دکتری دانشجو باید با یک استاد راهنما مذاکره کند و پس از جمع آوری و ارائه مدارک لازم از دانشگاه مد نظر پذیرش بگیرید. در دوره پست داک دانشجو به صورت استاد یار به پژوهش و تحقیق می پردازد. اگر متقاضی مقطع دکتری را در کشور دیگری سپری کرده باید باید مدرک خود را معادل سازی کرده و در صورت ضرورت یکسری واحد های درسی را نیز بگذراند. برای تحصیل در مقطع پست داک دانشجو باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد. پس از اخذ پذیرش و دعوتنامه از دانشگاه متقاضی با در دست داشتن مدارک می بایست برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام نماید. از مهمترین مدارک برای تحصیل در دوره پست داک مدرک آیلتس 7، توصیه نامه و انگیزه نامه تحصیلی و مدارک هویتی است. طول مدت تحصیل دراین مقطع یک تا دو سال است اما بسته به رشته ممکن است مدت بیشتری زمان ببرد.


ویزای فرصت مطالعاتی کانادا
کشور کانادا با هدف ارتقای سطح علمی و فرهنگی تمایل خود را برای تبادل علم و فرهنگ اعلام کرده است و به این منظور اقدام به ارائه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا کرده است. در ابتدا متقاضی می بایست نامه پذیرش را از موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا و یا دانشگاه های کانادا دریافت کند و بعد نسبت به دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا اقدام کند. شایان ذکر است این مدل از ویزا در رده بندی خاصی از ویزای تحصیلی و کاری جای دارد بنابراین انتخاب مدل درست ویزای اهمیت بسیاری در افزایش شانس دریافت ویزای مطالعاتی کانادا را دارد.


مزایای تحصیل در کانادا
قطعا تحصیل در کانادا دارای مزایای بی شماری است و به همین جهت تحصیل در کانادا برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی همیشه در اولویت بوده است.
اما از میان مزایای تحصیل در کانادا  موارد زیر چشمگیرتر هستند:
تحصیل به زبان انگلیس
تحصیل در دانشگاه های معتبر
امکان کار در هنگام تحصیل
امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و پس از آن دریافت اقامت دائم کانادا
تحصیل در یکی از امن ترین کشورهای دنیا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی یک گواهی است که به افراد غیر شهروند کانادایی امکان تحصیل می دهد. نحوه درخواست ویزای تحصیلی کانادا  در تمامی مقاطع تقریبا یکسان است و تنها در مدارک پذیرش تحصیل با یکدیگر تفاوت کمی دارند.

ویزای تحصیلی کانادا، برای اهداف تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارید
و همچنین، شما باید از سوی مدرسه، دانشگاه و یا موسسه‌ای که قصد تحصیل در آن دارید، دعوت نامه رسمی داشته باشید . جواب ویزای تحصیلی کانادا در بازه زمانی ۴ تا ۶ ماهه صادر می‌شود.

ویزای کاری کانادا

یکی از روش هایی که می توانید به واسطه آن ویزا کانادا دریافت کنید و به این کشور وارد شوید ویزای کاری کانادا است. در واقع ویزای کاری کانادا فرصتی است که در اختیار افراد غیر کانادایی قرار میگیرد تا بتوانند در این کشور به کار مشغول شوند. کشور کانادا با وجود مساحت بسیار زیادش از نیروی کار کم برخوردار است به همین جهت برنامه های متعددی را برای اعطای ویزای کاری در نظر گرفته است.
دو روش مهم برای دریافت ویزای کار کانادا روش اکسپرس اینتری و یا سرمایه گذاری است.​​​​​​​

ویزای کاری از روش اکسپرس اینتری:
این روش بر اساس امتیاز بندی است. به این معنا که هر چه سطح زبان شما، سن، سابقه کاری و تحصیلات متقاضی در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد میزان امتیازات او بیشتر خواهد شد و دریافت ویزا آسانتر.

ویزای کاری از طریق برنامه تجاری:
در این روش افرادی که برای درخواست ویزای کاری کانادا درخواست می دهند باید حرفه مد نظرشان در لیست مشاغل حرفه ای کانادا (NAFTA) باشد و البته از سوی اداره مهاجرت کانادا جاب آفر داشته باشند. 

مهم ترین شرایط برای اخذ ویزای کاری کانادا
مدرک زبان
شرایط سنی حداکثر 35 سال
سابقه کار حداقل 3 سال به صورت مرتبط
مدرک تحصیلی لیسانس (حداقل)

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا
یکی از ویزاهای محبوب ویزای کاری کانادا است، به این ترتیب که افراد متقاضی از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغل دریافت می کنند و برای دریافت ویزای کاری در کانادا اقدام مینمایند. ویزای کاری در کانادا به چند صورت اخذ می شود:
دریافت ویزای کاری کانادا بر اساس سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر؛ که هر چه امتیارات فرد بیشتر باشد امکان دریافت ویزای کاری از این طریق بیشتر می شود. امتیازات متقاضی بر اساس سن، تجربه کاری، دانش زبان، مدرک تحصیل و مهمتر از همه داشتن تجربه و مهارت در یک عنوان شغلی محاسبه می شود.
دریافت ویزای کانادا از طریق اکسپرس اینتری؛ اکسپرس اینتری نیز یک سیستم امتیازبندی است که در صورت دارا بودن صلاحیت های لازم از فرد برای کار در کانادا دعوت میشود. امتیازات بر اساس سطح دانش زبان، تحصیلات، سن و ملیت بررسی می شوند.
دریافت ویزای کاری کانادا از طریق برنامه کوتاه مدت، در این روش فرد متقاضی باید از سوی یک کارفرمای کانادایی دعوت به کار شود، در این روش متقاضی باید مجوز استخدام از سوی کارفرمای کانادایی و اقدام برای دریافت ویزای کانادا اقدام نماید.​​​​​​​

ویزای همراه تحصیلی کانادا
متقاضی ویزای دانشجویی کانادا این امکان را دارد که همزمان و یا بعد از دریافت ویزا جهت دریافت ویزای همراه کانادا (ویزای والدین دانشجو کانادا – ویزای همراه دانش آموزی کانادا) اقدام کند. شایان ذکر است تمامی اطلاعات و مشخصات فردی خانواده و همراهان باید به صورت کامل در فرم وارد شود. دلیل آن است که این اطلاعات، به‌عنوان مدرکی مهم برای فرد محسوب شود. علاوه بر این متقاضی در ابتدا باید ثابت کند که دارای تمکن مالی کافی بوده و توانایی تامین تمامی هزینه های تحصیل و زندگی خود و همراهانش را دارد.

به طور کلی از دو روش می توان برای دریافت ویزای همراه کانادا اقدام کرد:
ویزای توریستی کانادا یا همان TEMPORARY RESIDENT VISA
در واقع همراهان دانشجویانی که تا حداکثر شش ماه می توانند در کانادا بمانند و امکان درخواست همزمان با متقاضی را دارند باید اقدام به دریافت ویزای TRV یا همان ویزای توریستی کنند.

ویزای اجازه کار  کانادا همراه یا همان OPEN WORK PERMIT
همسر متقاضی با دریافت ویزای کانادا به عنوان همراه می تواند به صورت تمام وقت مشغول به کار شود و جهت دریافت ویزای کار کانادا یا Open Work Permit اقدام نماید.
جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص ویزای همراه کانادا پیشنهاد می شود بر روی لینک کلیک کرده و مقاله ویزای همراه کانادا را مطالعه فرمایید.


ویزای SUPER VISA یا سوپر ویزا (ویزای والدین)
این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که می‌خواهند بیش از 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند و معمولاً برای والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی است که فرزندانشان اقامت دائم یا موقت در کانادا دارند. این نوع ویزا بهترین گزینه برای افرادی است که جهت دیدار فرزندان یا نوه‌های خود نیاز به اخذ ویزای توریستی TRV دارند و مایلند به تا مدت 5 سال هر بار به مدت حداکثر 2 سال در خاک این کشور اقامت داشته باشند. برای دریافت این ویزا فرد متقاضی باید دعوت‌نامه داشته باشد و مدارک مالی‌اش به صورت شفاف ضمیمه‌ی فایل‌های اسکن شده شود. سوپر ویزا به صورت 10 ساله صادر می‌شود اما چون پاسپورت ایرانیان 5 ساله است، برای آن‌ها به صورت 5 ساله صادر می‌شود و دریافت‌کننده‌ی ویزا می‌تواند در هر بار ورود به مدت 2 سال در کانادا اقامت داشته باشد.


ویزای ترانزیت کانادا
فردی که می‌خواهند وارد کانادا شده ولی قصد بازدید از کانادا یا خرید در این کشور را ندارند، باید برای ورود به کانادا، ویزای کانادا از نوع ترانزیت را دریافت نمایند. همچنین کسانی که کمتر از 48 ساعت در کانادا اقامت دارند، باید اقدام به دریافت ویزای ترانزیت کانادا کنند. ویزای ترانزیت کانادا رایگان است.


ویزای استارتاپ یا SUV
برنامه استارتاپ بر پایه حمایت و جذب از کارآفرینان و مبتکران است، به طوری که طرح تجاری یا بیزینس پلنی که ارائه می شود ایده ای نو و خلاقانه در بر داشته باشد. 
طرح پیشنهادی از طرف متقاضی باید: 

طرحی نو و مبتکرانه باشد
در سطح بین الملل قابلیت رقابت داشتته باشد 
در کانادا به صورت یک شرکت سهامی ثبت شود
طرح شما باید توسط یکی از سازمان های معرفی و تایید شده توسط اداره مهاجرت کانادا مورد بررسی قرار گیرد
بررسی طرح شما توسط کارشناسان، باید به این نتیجه منتهی شود که آیا این طرح همراه با سرمایه اولیه و تجربه کاری تان با اهداف برنامه استارتاپ کانادا مطابق است یا خیر. علاوه بر آن ایده تجاری شما باید قابلیت اجرایی داشته باشد و سود رسانی مورد نظر را نیز داشته باشد. 
در صورتی که طرح شما مورد تایید باشد Commitment Certificate and Letter of Support دریافت خواهید کرد. 
متقاضی می تواند در طرح تجاری پیشنهادی 5 فرد را به عنوان کارآفرین معرفی کند اما یک فرد باید به عنوان متقاضی اصلی و مدیریت نقش اصلی را بر عهده داشته باشد. 
برای دریافت ویزای SUV دارا بودن شرایط و یا مدارک زیر الزامیست: 

داشتن مدرک زبان انگلیسی 
تمکن مالی و سرمایه کافی برای 6 ماه زندگی در کانادا 
تایید صلاحیت تخصصی متقاضی 
دارا بودن نامه Commitment Certificate and Letter of Support


ویزای هنرمندان کانادا 
برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا، متقاضی  باید در طی 5 سال گذشته حداقل 2 سال را در یک رشته هنری و ورزشی که مربوط به حرفه خود است فعالیت مرتبط داشته باشد. علاوه بر ارائه مدارکی مبنی بر فعالیت های هنری و ورزشی، گواهی نامه های مرتبط و اخذ جوایز در صورت وجود نیز الزامیست. 
مشاغلی مانند نویسندگی، موسیقی، مترجمی، کارگردانی و تهیه کنندگی و از این قبیل مشاغل امکان دریافت ویزای هنرمندان کانادا را دارند. 
شرایط لازم برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا 
برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا متقاضی باید ثابت کند به رشته خود به اندازه لازم تسلط دارد و در صورتی که در کانادا مشغول به کار شود برای این کشور درآمدزا و مفید خواهد بود. 
به علاوه متقاضی باید اثبات کند توانایی مالی کافی برای پوشش هزینه های خود در کانادا را دارد. مواردی مانند سن، تجربه کاری، تحصیلات، مدرک زبان امتیاز متقاضی را بالا می برد و در دریافت ویزای هنرمندان کانادا بسیار موثر است. 
شایان ذکر است که آن دسته از افرادی که در دریافت یکی از ویزاهای کانادا موفق بوده اند، شانس بیشتری در اخذ ویزای هنرمندان کانادا دارد. 

​​​​​​​مدارک لازم برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا 
مدارک تحصیلی و کاری 
نمره آزمون زبان تافل یا آیلتس 
مدارک هویتی (کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه) 
تمکن مالی 
گواهی عدم سوء پیشینه 
گواهی سلامت پزشکی 
مدارک مربوط به کسب و کار 
 

​پر از تلاش و موفقیت

داستان ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

176

پروژه انجام شده

983

مشتری راضی

ادامه مطلب