ویزای شنگن

خدمات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. 

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم است

ویزای شنگن چیست؟

ویزای شنگن برای سفرهای ترانزیتی و یا اقامت کوتاه مدت درون محدودۀ شنگن است که برای مدتِ نه بیشتر از 90 روز در یک دورۀ 180 روزه می باشد. ویزای ورود به محدودۀ شنگن را از کشورهای عضو شنگن می‌توان اخذ نمود که برای سفر به کشورهای شنگن نیز معتبر می باشد و می‌بایست از کشوری که مقصد اصلی‌‌ست  درخواست شود. چنانچه قصد سفر به چندین کشور عضو شنگن دارید، هیچیک از این کشورها مقصد اصلی به شمار نمی‌روند و می‌بایست درخواست ویزا از کشوری که اولین ورود شما به آنجا صورت می گیرد درخواست شود. 

کشورهای عضو شنگن:  اتریش، بلژیک، دانمارک، جمهوری چک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتویا، لایخشتین، لیتوانی، لوگزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتقال، اسلواکی، اسلوانی، کرواسی، اسپانیا، سوئد و سویس می باشند. ویزا در صورتی صادر می شود که متقاضی محدودۀ شنگن را پیش از انقضاء مدت ویزا ترک نماید. افزون بر آن، متقاضی می‌بایست هزینۀ کافی را برای مدت اقامت دارا باشد و همچنین اسناد حمایتی مربوطه را ارائه دهد.  

ویزای شنگن بر اساس کد رواید اتحادیۀ اروپا (آیین نامه شماره 2009/810) صادر می‌شود.​​​​​​​
مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن
​​​​​​​

مدارک الزامی برای درخواست ویزای شینگن عبارتند از:
دو فرم درخواست ویزا: آن را با جواب‌های صحیح و صادقانه به طور کامل پر کنید. فرم را چاپ کنید و زیر آن را امضا نمایید.
دو قطعه عکس یکسان: مطابق الزامات عکس برای ویزای شینگن، باید طی سه ماه گذشته گرفته شده باشد.
گذرنامه معتبر: طی 10 سال گذشته صادر شده باشد و تا دست کم 3 ماه بعد از پایان مدت زمان سفری که قصد آن را دارید اعتبار داشته باشد.
یک کپی از اطلاعات شناسنامه‌ای گذرنامه.
گذرنامه‌های قبلی: یک کش پول دور آن‌ها بپیچید. آن‌ها را به هم منگنه نکنید!
مدرک اقامتی معتبر (Proof of residency): مدرک صادر شده از سوی کشور محل اقامت فعلی‌تان که نشان می‌دهد که شما شهروند یا مقیم آن کشور هستید.
ارائه برنامه بلیت دو طرفه یا برنامه سفر: تاریخ‌ها و شماره پروازها برای ورود به منطقه شینگن و خروج از آن می‌بایست مشخص شود
بیمه درمانی مسافرتی: مدرکی که توسط بیمه سلامت اروپا صادر می‌شود، که نشان می‌دهد شما برای تمام مدت اقامتتان در کل منطقه شینگن بیمه‌ای با پوششی معادل 30،000 یورو برای موقعیت‌های اورژانس پزشکی دارید.
گواهی تمکن مالی: مدارکی نشان می‌دهد فرد توانایی اقامت و پوشش دادن هزینه‌های خود در طول اقامت در منطقه شینگن را دارد، که می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:
اظهارنامه بانکی: که مانده حساب بانکی شما در سه ماه گذشته را نشان دهد.
مدرکی دال بر پرداخت هزینه‌های ویزا.
ووچر هتل یا مدرکی مبنی بر ررزو یا اجاره اقامتگاه
می‌بایست درخواست ویزای شینگن خود را به سفارتخانه، کنسولگری یا مرکز درخواست ویزای (VAC) کشور مقصد در کشور محل اقامت خود تحویل دهید.نحوه درخواست ویزای شینگن
برای آنکه بتوانید درخواست ویزای شینگن خود را با موفقیت تحویل دهید طبق مراحل زیر عمل کنید:
چک کنید که آیا به ویزای شینگن نیاز دارید یا خیر.
مشخص کنید که باید به کجا درخواست بدهید.
مشخص کنید که بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزایتان چه موقع است.
فرم ویزای کوتاه مدت را پر کنید.
مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن را جمع‌آوری کنید.
برای رفتن به سفارت/ کنسولگری/ مرکز درخواست ویزا، یک نوبت بگیرید.
مصاحبه را انجام بدهید.
هزینه‌های ویزای را پرداخت کنید.
منتظر جواب بمانید.​​​​​​​بهترین موقع برای ارائه درخواست ویزای شینگن
مطابق قوانین شینگن، بازه زمانی که در آن می‌توانید درخواست ویزای دانشجویی شینگن خود را ارائه دهید به شرح زیر:
اولین فرصت: سه ماه قبل از تاریخ شروع سفرتان به منطقه شینگن.
آخرین مهلت: 15 روز قبل از سفرتان.
البته، اکیداً توصیه می‌شود که حدود 4 هفته قبل از شروع سفرتان درخواست خود را ارائه بدهید، چراکه در این صورت سفارت وقتی کافی برای رسیدگی به ویزای شما را خواهد داشت.
مدت فرایند قانونی رسیدگی به یک ویزای توریستی شینگن 15 روز کاری است. گاهی اوقات، ممکن است حتی در طول مدت کوتاه‌تری هم جواب بگیرید. البته، در موارد خاصی طول این دوره ممکن است به 30 تا 60 روز برسد.
اعتبار ویزای شینگن

اعتبار ویزای شینگن تا سه ماه است که باید ظرف یک دوره شش ماه از آن استفاده شود. هنگامی که گذرنامه‌تان که ویزا در آن درج شده را دریافت کردید، اطلاعات برچسب ویزا را چک کنید، تا از بابت مدت اعتبار و طول اجازه اقامتتان در منطقه شینگن مطمئن شوید.
تمدید ویزای شینگن

ویزای شینگن را تنها می‌توان در موارد خیلی خاص مثل تأخیر در ورود، دلایل بشردوستانه، حوادث غيرقابل پيشگيرى و دلایل مهم شخصی تمدید کرد.
کار با ویزای توریستی شینگن

هیچ یک از کشورهای عضو شینگن به شما اجازه نخواهند داد که با ویزای شینگن صاحب یک شغل شوید.
ویزای  شینگن و ویزای پیوست خانواده

خانواده شما می‌توانند برای یک ویزای توریستی یا یک ویزای دیدار خانوادگی (visa for visiting Family) درخواست بدهند. البته، شما در هیچ یک از کشورهای عضو شینگن نمی‌توانید خانواده خود را با هیچگونه ویزای پیوستن به خانواده (family reunion visa) به اروپا بیاورید.

داستان ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

1986

پروژه انجام شده

2365

مشتری راضی

ادامه مطلب