برای مسافرت به کشورهای خارجی، باید در ابتدا ویزای آن کشور را دریافت کرد. برای دریافت انواع ویزا، باید یک سری مدارک مخصوص را آماده و برای سفارت آن کشور درخواست خود را ارسال کرد. سفارت بعد از بررسی مدارک و درخواست شما، برای شما ویزا صادر می‌شود. در این مقاله قرار است شما را با مراحل دریافت وقت از سفارت به صورت کامل آشنا کنیم.​​​​​​​

با تیم فوق‌العاده ما بیشتر آشنا شوید

وقت سفارت چیست؟ 

ویزا، به مجوزی می‌گویند که برای ورود به کشورهای خارجی باید آن را دریافت کرد. ویزاها با توجه به نوع و هدف سفر ما به کشور خارجی، انواع مختلفی دارند. برخی از کشورها هستند که ایرانیان بدون ویزا می‌توانند به آن سفر کنند؛ اما برای آن دسته از کشورهایی که نیاز به دریافت ویزا دارند، افراد باید مدارک خاصی را جمع‌آوری و ارائه دهند. این مدارک باید برای سفارتی که آن کشور خارجی، در کشور مبدأ دارد ارسال شود. فرد باید به همراه مدارک در سفارت حضور پیدا کند تا انگشت نگاری و در صورت نیاز با وی مصاحبه شود.
توجه داشته باشید به علت تحریم و برخی مشکلات، سفارت برخی کشورها در ایران وجود ندارد. در این صورت فرد باید به همراه مدارک خود به سفارت آن کشور، در کشورهای همسایه مراجعه کند.
برای جلوگیری از ازدیاد جمعیت، سفارت‌ها این قانون را تعیین کردند که قبل از مراجعه باید فرد نوبت از سفارت دریافت کند. فرد بر اساس زمان‌بندی تعیین شده به سفارت مراجعه خواهد کرد.

انواع وقت سفارت
برای تعیین وقت سفارت، به دو صورت حضوری و آنلاین می‌توان اقدام کرد. در واقع شما می‌توانید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کرده و یک نوبت برای بردن مدارک خود جهت بررسی، دریافت کنید. راه دیگر آن دریافت نوبت به صورت آنلاین است. شما از طریق سایت سفارت، درخواست خود را ثبت و بدین ترتیب یک نوبت برای حضور در سفارت دریافت می‌کنید. برای دریافت نوبت سفارت به صورت آنلاین باید این نکته را در نظر داشته باشید که در این حالت هزینه وقت سفارت باید به صورت آنلاین توسط کارت‌های بین‌المللی پرداخت شود.
دو نوع وقت سفارت داریم که در ادامه در مورد هرکدام توضیح می‌دهیم:

وقت سفارت فوری
گاهی اوقات افراد به دلایل مختلف مانند مسائل کاری، نیاز فوری به دریافت ویزای یک کشور جهت سفر به آن را دارند. در این حالت فرد درخواست دریافت وقت سفارت فوری را دارد. برای برخی کشورها، دریافت این نوع وقت به سادگی نبوده و هزینه آن بالاتر از وقت سفارت عادی است.

وقت سفارت عادی
اگر جهت دریافت وقت عادی از سفارت اقدام کنید، مدت زمان طولانی‌تری در صف انتظار خواهید ماند. این دسته نوبت برای زمانی که عجله‌ای جهت دریافت ویزا ندارید مناسب است. در مدت زمانی که منتظر رسیدن نوبت خود هستید مدارک مورد نیاز برای سفارت را آماده کنید.​​​​​​​چگونه وقت سفارت بگیریم؟
در ابتدا کشور مقصد مورد نظر را باید تعیین کنید. بعد از مشخص شدن کشور، باید بررسی کنید که وقت سفارت آن کشور توسط کارگزاری تعیین می‌شود یا سفارت‌خانه، یا کنسولگری. بعد از آن با ورود به وب‌سایت کنسولگری یا سفارت‌خانه می‌توانید به صورت آنلاین تعیین وقت سفارت را انجام دهید.

مراحل اخذ وقت سفارت
برای دریافت نوبت وقت سفارت به صورت آنلاین، ابتدا وارد سایت (سفارت یا کنسولگری) می‌شوید.
اگر سفارت کشور مورد نظر در ایران نباشد، در مرحله اول باید یک کشور که سفارت مورد نظر در آن قرار دارد برای مصاحبه و ارائه مدارک خود انتخاب کنید.
بعد از آن باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، شماره پاسپورت، ملیت و نوع ویزای درخواستی را مشخص می‌کنید تا اطلاعات پروفایل شما تکمیل شود. بعد از تکمیل اطلاعات، باید هزینه تعیین وقت سفارت را پرداخت کنید. هزینه دریافت نوبت از سفارت به نوع ویزا و کشور مقصد بستگی دارد، به همین دلیل این مبلغ متفاوت است. بعد از پرداخت هزینه، یک صفحه برای شما باز خواهد شد که می‌توانید در میان زمان‌های خالی، یک تاریخ را برای مراجعه به سفارت انتخاب کنید.

در هنگام دریافت نوبت از سفارت، باید یک سری مدارک را ارائه کنید. این مدارک با توجه به نوع ویزا و کشور مقصد می‌تواند متفاوت باشد. اما در بیشتر اوقات این مدارک شامل موارد زیر است:

  • فرم درخواست ویزا

  • دو قطعه عکس: این عکس‌ها باید در ۶ ماه اخیر گرفته شده و رنگی باشند. همچنین داشتن زمینه سفید یا کرمی روشن، شرط عکس تحویلی است. سفارت‌ها اصولاً عکس تیره، خط خورده، گرفته شده با چشمان بسته را از شما قبول نخواهد کرد.

  • پاسپورت معتبر

  • جزئیات برنامه سفر

  • اطلاعات بیومتریک: برای دریافت ویزای طولانی مدت (بیشتر از ۶ ماه) از برخی کشورها، باید اطلاعاتی مانند اثر انگشت خود را ثبت کنید. با بررسی اطلاعات بیومتریک، کشور مقصد مورد نظر بررسی می‌کند که آیا فرد سابقه تروریستی دارد یا نه و به این وسیله امنیت کشور خود را حفظ می‌کند.

  • رسید پرداخت هزینه ویزا

    ​​​​​​​

علاوه بر مدارک بالا، نیاز به ارائه مدارک دیگری نیز هست و در سایت سفارت به طور کامل در مورد این مدارک نوشته شده است. اگر نوبت عادی سفارت را دریافت کنید، زمان به اندازه کافی برای جمع‌آوری مدارک خواهید داشت. قبل از حضور در سفارت، از کامل بودن تمام مدارک و اطلاعات خود مطمئن شوید.​​​​​​​

مشاوره دریافت وقت سفارت کشورهای مختلف از شرکت مهاجرتی و حقوقی آریا نگاه پیشگام

با توجه به اینکه گرفتن وقت سفارت از هر کشور، روال متفاوتی دارد، بهتر است در این زمینه با مشاوران و متخصصین این حوزه صحبت کنید. در نظر داشته باشید سفارت هر کشوری مدارک خاصی از افراد دریافت می‌کند. همچنین مدت زمان انتظار برای دریافت نوبت از سفارت هر کشور متفاوت است.
شرکت مهاجرتی آریا نگاه یکی از معتبرترین و با تجربه‌ترین سازمان‌ها در زمینه اخذ ویزا، اقامت، پذیرش تحصیلی و بورسیه تحصیلی است. این سازمان با برخورداری از بهترین مشاوران مهاجرتی و وکلای مهاجرت، بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد. با توجه به اینکه قوانین و مسائل مربوط به اقامت و مهاجرت و دریافت ویزا، کاملاً پیچیده بوده، با مشاوره و دریافت نوبت از این شرکت، می‌توانید بدون مشکل این مراحل را بگذرانید. وکلای مهاجرتی با سابقه، با راهنمایی درست مانع از طولانی شدن روال کار شما خواهند شد.
شرکت مهاجرتی آریا نگاه خدمات دریافت نوبت از سفارت های آلمان، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، انگلیس، پرتغال، یونان، کانادا، آمریکا، جمهوری چک، مجارستان و .... را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. شما می‌توانید به صورت تلفنی یا حضوری با مشاوران این شرکت صحبت کرده و سؤالات خود را در این زمینه بپرسید.​​​​​​​

​با اطمینان کامل

اخذ وقت سفارتتان را به ما بسپارید..........